TurkishAzerbaijaniEnglishGermanSpanishFrenchArabic
Telefon: +90 0542 100 51 55

BBL (BREZİLLİAN BUT LİFT)

BBL (BREZİLLİAN BUT LİFT)

BBL (BREZİLLİAN BUT LİFT)
BBL (BREZİLLİAN BUT LİFT)

Poponun düşük görünmesine ve bacağın üzerine doğru sarkmasına popo ve basen bölgesindeki doku eksikliği neden olmaktadır. Bu durum kişinin dış görünüşünde hoş olmayan bir görünüşe sebep olur. Kadınlarda ek olarak bel ve sırtta yağlanma varsa kadınsı hatlar ortadan kaybolur. Popo yağ enjeksiyon ameliyatı vücut bölgesini düzgün bir görünüme sokma ameliyatıdır. Kısacası bel, popo ve üst bacak yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır. Bu ameliyatın diğer adı ise Brezilian Butt Lift yani popo kaldırma ameliyatıdır. Bu iki aşamada sağlanmaktadır.

İlk aşama istenmeyen yağlardan kurtulma aşamasıdır. Karın, bel, sırt ve basende bulunan fazla yağların alınması ile birlikte vücut incelmektedir. Bu aşama ile birlikte vücut daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmaktadır. İkinci aşamada ise hastanın vücuduna boş olduğu düşünülen yerlerine yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu aşama ile birlikte istenilen yerlere dolgunluk ve kadınsı kıvrımlar oluşmaktadır.

Liposuction hastanın vücudunun belirli bölgelerinde bulunan yağların lokal ya da genel anestezi altında alınmasına denmektedir. Hastanın şikayetçi olduğu fazla kilo miktarına ve aynı zamanda fazla yağlanmanın bulunduğu bölgelere yağ alma işlemi yapılmaktadır. Genelde Brazilian Butt Lift ameliyatı için karın, üst bacak ve uyluk bölgelerinden yağ alınır. Bel ve sırt bölgelerinden kesinlikle bu ameliyat için yağ alınmaktadır.

Poponun istenildiği gibi olması için yağların gerekli yerlere enjekte edilmesi gerekmektedir. Hastadan alınan yağlar yine özel aletler aracılığı ile popoya daha da çok poponun üst bölgelerine doldurulur. Bu işlem sayesinde popo istenilen dolgunluğa ve görünüşe kavuşur. İşlem tamamlandığında hastanın poposu kalkık ve dik görünüş kazanmaktadır.

Ameliyat sonrasında hasta 1-2 gün hastanede kalmaktadır. Yağ alımı yapılan bölgelerde ameliyat sonrası sorunlarla karşılaşmamak için korse kullanımı tavsiye edilmektedir. Korse 1-2 ay kullanılmaktadır. Hastaya enjekte edilen yağların baskıya maruz kalmaması için özel yastıklar kullanılmalıdır. Bu aşamalardan sonra hasta normal yaşamına dönmektedir. Ameliyatta enjekte edilen yağların %60 teorik olarak kalıcıdır. Gerisi vücutta zamanla erir ve kaybolur. Vücut ameliyattan 1-2 ay sonra kendini göstermiş olur.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp whatsapp