TurkishAzerbaijaniEnglishGermanSpanishFrenchArabic
Telefon: +90 0542 100 51 55

YAĞ ALDIRMA (Liposuction)

YAĞ ALDIRMA (Liposuction)

YAĞ ALDIRMA (Liposuction)

YAĞ ALDIRMA (Liposuction)

Yağ aldırma vücudun bazı yerlerinde bulunan fazla yağ dokularının vakum yöntemi ile alınıp daha fit ve düzgün vücut hatları elde etme yöntemine denir. Bu yöntem sayesinde inatçı yağlardan kurtularak daha sağlıklı ve orantılı bir dış görünüm kazanılır. Yağ aldırma yöntemi halk arasında bilinenin tersine zayıflama ameliyatı değildir. Liposuction kontur düzeltme ameliyatıdır. Mucizevi bir zayıflama yöntemi olarak görmek yanlış olacaktır. Uygulanan diyetler ve sık sık egzersizler ile vücuttaki yağ hücrelerinin hacminde azalma olurken, vücuttaki yağ hücrelerinin sayısında azalma olmaz. Yağ aldırma ameliyatlarında yağ hücrelerinin dışarı çıkarılması ile birlikte yağ hücrelerinin sayısında azalma görülür.

Kişinin karın, bel, kalça, basen bölgesi, diz, ayak bileği, kollar, meme, yüz, gıdı gibi yağ alınabilen bölgelerine yapılır. Yağ aldırma ameliyatına en uygun hasta grubu ideal kilosuna yakın ya da ideal kilosundan biraz fazla olan fakat spor ve diyet yapmakla giderilemeyen vücudun bazı bölgelerinde birikmiş yağ toplanması bulunan hastalara yapılır.

Ameliyatın sonucunu ameliyat olacak kişinin sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip olması ya da sigara içip içmemesi gibi etkenler etkilemektedir. Ameliyat olan kişi kilosunu koruduğu zaman yapılan ameliyatın sonucu kalıcıdır. Ameliyat süresi yapılan işlemin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 1-3 saat sürmektedir. Yağ aldırma ameliyatında alınacak bölgeye göre lokal ya da genel anestezi uygulanmaktadır.

Yağ aldırma ameliyatı farklı boyutlarda kullanılan kanüller kullanılarak vakum cihazları ile yapılan bir ameliyattır. Kullanılan kanüllerin girebileceği büyükte milimetrik kesiler yapıldığı için ameliyat sonrasında belirgin bir söz konusu değildir. Yağ aldırma ameliyatı sonrasında hastalar genelde aynı gün ya da bir gün sonra taburcu edilmektedir. Ameliyat olan kişi 2-3 gün içinde işine dönebilir.

Uygulanan ameliyat sonrasında hastanın 1-2 ay korse kullanması tavsiye edilmektedir. Diyet ve spor gibi uygulamaların yapılması yararlıdır. Aşırı yemeye devam edilirse yağ alınan yerlerden eskisi kadar olmasa bile vücudun başka yerlerinden tekrar kilo alınabileceğini unutmamak gerekmektedir. Fakat kilo alınsa daha vücut orantısını kaybetmemektedir. Fit ve düzgün görünüş kalıcıdır.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp whatsapp